TRIMEC TB/JLR25R Mortice Solenoid Bolt
L9451
PayPal Pay Later
Klarna/Clearpay
In stock
    |    Usually dispatched within 24 hours
Want it by ? Order within and choose Standard Delivery at checkout.
Qty
Product Specifications
  • Body Depth: 39mm
  • Body Height: 164mm
  • Body Width: 22mm
  • Bolt Diameter: 13mm
  • Bolt Throw: 14mm
  • Current Consumption: Pull 1.0A & Holding 0.25A
  • Faceplate Height: 210mm
  • Faceplate Width: 25mm